Drevená fajka na tabak – Akú si určite nekupujte? Poradíme vám, ako sa vyhnúť podvodníkom a sklamaniu!

You are currently viewing Drevená fajka na tabak – Akú si určite nekupujte? Poradíme vám, ako sa vyhnúť podvodníkom a sklamaniu!

Drevená fajka na tabak by mala byť spoľahlivou spoločníčkou každého fajkára. Akú drevenú fajku si však určite nekupujte, vám poradíme preto, lebo medzi poctivých predajcov fajčiarskych potrieb sa v poslednej dobe začali čoraz častejšie vtierať ich menej počestní “kolegovia“. Títo sú bez štipky stavovskej cti a hanby ochotní zneužiť dôveru milovníkov tabakového dymu a zákazníkom bezostyšne ponúkajú niečo, čo má na míle ďaleko od kvalitnej drevenej fajky. Ich motiváciou je vidina rýchlo a ľahko zarobených peňazí – spokojnosť zákazníka je u nich, bohužiaľ, až niekde na periférii ich záujmu. Ako pri kúpe drevenej fajky odhaliť týchto bezočivcov a ich podvodné maniere? Venujte pár minút nasledujúcim riadkom – pomôžeme vám ušetriť si kopec nervov a peňazí!

Hľadáte kvalitu? Stavte na overený a spoľahlivý e-shop!

Možno to vyznie ako ošúchané klišé, ale zárukou spokojnosti zákazníka je v prvom rade osvedčený a vyskúšaný e-shop. V tomto smere zatiaľ nikto nič spoľahlivejšie nevymyslel. Na stránke overeného a renomovaného e-shopu je stále uvedený názov prevádzkovateľa, majiteľa, či zodpovednej osoby. Kontaktné informácie, ako telefónne číslo, IČO, IČ DPH, e-mailová adresa, prípadne adresa príslušnej kamennej predajne s fotografiou objektu by mali byť samozrejmosťou. Nezabudnite si skontrolovať obchodné a reklamačné podmienky, FAQ (odpovede na často kladené otázky), alebo návod, ako nakupovať. Je vhodné overiť si dĺžku pôsobenia predajcu na trhu a určite nevynechať recenzie a hodnotenia zákazníkov – blogové príspevky dokážu taktiež veľa napovedať o serióznosti a profesionalite obchodníka. To však ešte ani zďaleka nie je všetko!

www.smokeshop.sk - internetový obchod s fajkami na tabak

Nekupujte mačku vo vreci – každú fajku poriadne skontrolujte!

Po kliknutí na zvolenú fajku by sa vám mal zobraziť jej podrobný popis. V popise hľadajte značku výrobcu, typ a druh fajky, alebo výrobný materiál – presný druh použitej dreviny, materiál náustku (ebonit, akryl a pod.), veľkosť fajky, alebo identifikáciu cieľového zákazníka (začiatočník, pokročilý, zberateľ a pod.). Výpočet poskytnutého príslušenstva, zvláštne upozornenia, alebo detailné fotografie fajky z viacerých uhlov pohľadu by taktiež chýbať nemali. V prípade, že ste požadovaný údaj nenašli, na vyššie spomenutých kontaktoch by vám vyškolený personál mal vedieť v stanovenom čase poskytnúť všetky potrebné a doplňujúce informácie. Čo ak spomínané informácie predajca ku drevenej fajke neposkytuje? Vtedy je semienko pochybnosti zasiate a vy máte o dôvod viac obzrieť sa po e-shope, kde sa rozhodne dozviete viac. Čo ďalej?

Drevená fajka s podozrivo nízkou cenou? Zbystrite pozornosť!

Zapamätajte si – kvalitnú drevenú fajku za 10 éčiek nekúpite! Neopakujúca sa cenová akcia storočia, či mega zľava akože len pre vás, v ktorej obchod ponúka zaručený originál značkovej drevenej fajky pomaly zadarmo, nech je varovným signálom pre vašu kreditku! Prečo? Kvalitnú drevinu (briar, palisander, olivu atď.) je potrebné vypestovať, nájsť, vyťažiť, doviezť z Afriky, Ameriky, či Stredomoria až k nám a spracovať. Potom nastupuje ručná práca majstra fajkára – výroba fajky samotnej, ktorá si vyžaduje kopec driny a litre potu. Až po tejto tortúre môže fajka pristáť na predajnom pulte smokeshopu. Ešte stále si myslíte, že kúpite kvalitnú briarku za pár drobných? Skutočne najnižšia cena za prvotriednu drevenú fajku je niekoľko desiatok eur – inak ste s určitosťou naleteli a kupujete fejk. Náklady na výrobu kvalitnej drevenej fajky sú nemalé – prvotriedna akosť skutočne niečo stojí. Tu však ešte stále nekončíme!

Dve fajky na tabak

Skúmajte drevo – je základom a zárukou dobrej fajky!

Kvalitné drevo = kvalitná fajka. Tento fakt je nespochybniteľný – zamerajte sa preto na optiku dreva a pozorujte žilkovanie. Najvzácnejšie a najvydarenejšie drevené fajky sa pýšia priamym žilkovaním (Straight grain), alebo vtáčími okami (Bird eyes) – skúsení fajkári určite vedia, o čom hovorím. Tieto fajky majú hladký povrch a sú iba slabo morené – zámerne sa necháva vyniknúť prirodzená krása dreva. Drobné chybičky pravidelnosti žilkovania, alebo jeho rozdielny vzor sú ešte tolerované, a drevená fajka je stále považovaná za výbornú.

Avšak drevené fajky, pri výrobe ktorých sa prejavili napríklad povrchové praskliny, ryhy, či iné kazy, musia už byť dodatočne upravované. Lakujú sa, výraznejšie farbia, pieskujú a najmä gitujú – chyby dreva sa musia jednoducho prekryť. Tieto kúsky však zodpovedný predajca, alebo firma zakladajúca si na dobrom mene, nikdy neponúkajú ako prvú akosť – jedná sa o druhotriedne drevené fajky. Táto skutočnosť musí(!) byť uvedená v popise drevenej fajky ponúkanej v zodpovednom e-shope. Rada na záver? Tu je, nech sa páči!

Drevená fajka – kde hľadať skutočnú kvalitu?

Vrchol hyenizmu sme zažili aj my, keď sme raz kompletnú dodávku fajok museli vyhodiť do smetného koša. Jednalo sa pravdepodobne o zamaskovanú, silno zafarbenú a nalakovanú absolútne nepoužiteľnú drevotriesku – dodávateľom samozrejme prezentovanú ako drevené fajky najvyššej akosti. Čo už, aj takíto sú medzi nami. Ak sa chcete podobným nepríjemnostiam vyhnúť, navštívte náš smokeshop.sk, alebo kamennú predajňu na Námestí Hraničiarov č. 2 v Bratislave – Petržalke (tel. 0910 949 222), kde vám už roky garantujeme značkové drevené fajky len tej najvyššej kvality – dôkazom sú tisíce našich spokojných a verných zákazníkov. Záleží nám na vás – prosíme, nedajte sa oklamať!

Článok pre vás pripravil Vojtech