Fajkový stojan – nenahraditeľný pomocník každého pravého fajkára!

You are currently viewing Fajkový stojan – nenahraditeľný pomocník každého pravého fajkára!

Fajkový stojan má vo výbave každého vášnivého fajkára svoje významné a nenahraditeľné postavenie. Fajkový stojan jednoducho musí byť – to vám potvrdí každý fajkár, ktorý je oddaný svojej vášni telom aj dušou. Kúpiť si kvalitnú fajku a potom ju nechať povaľovať sa niekde len tak, na stole či polici? To je ako zaobstarať si luxusné Maserati a postaviť ho na sídliskové parkovisko v Petržalke! Sú proste veci, ktoré sa v kruhu skutočných milovníkov fajok neodpúšťajú ani náhodou. A chýbajúci stojan ku fajke na tabak je jednou z nich. Skúste sa ostrieľanému fajkárovi pochváliť, že ste svoju drahú briarovú fajku doma “uskladnili“ voľne pohodenú v zásuvke stola. Verte mi, že určite nechcete vedieť, čo si o vás v tej chvíli pomyslí. Fajkový stojan ku fajke jednoznačne patrí – každá fajka si ho zaslúži. Áno, tá vaša tiež!

Fajka na tabak položená v drevenom stojane na fajku

Fajkový stojan musí s fajkou ladiť! Ako si vybrať ten správny?

Fajkový stojan by mal s fajkou tvoriť zohratý a zladený tím. Už na prvý pohľad musí byť zrejmé, že ku sebe patria – musia pôsobiť súladne a harmonicky. Keď sa pozriete na stojan s fajkou, mali by ste cítiť, že ide o idylickú – súzvučnú a konsonantne pôsobiacu dvojicu. Krátko a múdro – nemôžu spolu štimovať ako päsť na oko. Keď je fajka moderná či avantgardná – výzor stojana musí byť rovnaký. Ak je fajka na tabak vyhotovená v konzervatívnom alebo tradičnom štýle – fajkový stojan by mal mať tiež konvenčnú podobu. Zapamätajte si, že fajka sa kupuje vždy ako prvá – fajkový stojan ku nej dolaďujeme až následne. Nikdy to nerobte opačne!

Stojan na jednu fajku a stojan na tri fajky s fajkami na tabak

Rozhodujúca je veľkosť, typ a materiál – vyberajte dôsledne!

Dôležitým faktorom pri výbere fajkového stojana je jeho veľkosť. Malá fajka vo veľkom stojane, alebo opačne – veľká fajka v malom stojane určite nepôsobia dvakrát graciózne. Starý fajkár by povedal, že fajka musí do stojana sadnúť ako…veď viete čo na šerbeľ! Môžete si vybrať stojan pre jednu fajku, k dispozícii sú však aj stojany pre viac fajok – tieto sú mimoriadne obľúbené pre svoju praktickosť. Na výber sú fajkové stojany drevené, kovové, ale aj plastové. Dostupné sú vo všetkých možných farebných prevedeniach, aby ich bolo možné dopasovať k čo najväčšiemu množstvu fajok. Niektoré fajkové stojany sú skladacie – pre svoju spratnosť sú medzi fajkármi veľmi populárne a vyhľadávané. Výber fajkových stojanov je naozaj široký a pestrý – žiadna fajka určite nezostane na ocot!