Fajkové zápalky – vedeli ste, že vďačíme za ne iba náhode?

You are currently viewing Fajkové zápalky – vedeli ste, že vďačíme za ne iba náhode?

Fajkové zápalky sú dnes už úplne prirodzenou súčasťou výbavy a životného štýlu každého milovníka fajok. Málokto však tuší, že aj za objavom tak bežnej veci, ako sú zápalky, stojí obyčajná náhoda. John Walker, anglický chemik a lekárnik, vynašiel zápalku ešte v roku 1826 vo svojom laboratóriu – len tak, celkom neplánovane. Drevenou paličkou miešal antimón a potaš, pričom na jej konci sa mu po čase vytvorila stvrdnutá granula. Aby ju odstránil, drievkom škrtol v miestnosti o zem – a prvá zápalka bola na svete. Kým sa však zápalky dopracovali k svojej dnešnej podobe, museli prejsť nespočetným množstvom inovácií. Jednotlivé druhy a typy zápaliek sa od seba odlišujú účelom svojho použitia. Fajkové zápalky sú významným členom tejto veľkej a rozvetvenej rodiny. Sú spracované a upravené tak, aby čo najlepšie dokázali zapáliť tabak vo vašej obľúbenej fajke. V čom sa fajkové zápalky odlišujú od tých ostatných?

Muž v okuliaroch si pripaľuje fajku zápalkou

Fajkové zápalky verzus bežná klasika – poznáte rozdiel?

Fajkové zápalky sa od tých tuctových líšia v prvom rade svojou veľkosťou. Fajkové zápalky svojou dĺžkou obvykle presahujú aj 5cm – od obyčajných zápaliek bývajú o poznanie hrubšie. Je to preto, aby sa s nimi pri zapaľovaní fajky manipulovalo čo najľahšie. Horenie fajkových zápaliek je oproti klasickým zápalkám výrazne pomalšie. Pýtate sa prečo? Dôvod je vyslovene praktický – aby mal fajkár dostatok času zapáliť tabak v hlavičke fajky riadne a správne. Fajkové zápalky sú od ostatných veľmi ľahko rozpoznateľné. Ich poslanie je jasne označené už na krabičke – písomne aj graficky. Čo vám ponúkame my?

Zápalky v krabičke - detail na hnedé hlavičky zápaliek

Fajkové zápalky Soluxfire sú jednotkou na trhu

Fajkové zápalky Soluxfire sú pôvodom zo Švédska – odtiaľ pochádzajú všetky hlavné zložky výrobku. Na náš trh ich distribuuje nemecká firma Soluxsan GmbH, sídliaca v Oppenau. Fajkové zápalky Soluxfire sú momentálne to najlepšie, čo sa u nás v tejto oblasti ponúka. Značka Soluxfire je zárukou ich kvality a spoľahlivosti. Zápalky Soluxfire sú dlhé 5,5cm, čím fajkárovi zaisťujú pohodlné a bezpečné používanie. Hlavička fajkových zápaliek Soluxfire je vyrobená s ohľadom na životné prostredie a zdravie užívateľa – bez použitia síry a nebezpečných ťažkých kovov. Výrobca tým minimalizoval riziko znehodnotenia tabaku vo fajke pri jeho zapaľovaní – nehrozí absorpcia pachute síry z horiacej hlavičky zápalky. Zápalky sú vyrobené zo špeciálne upraveného osikového dreva, pochádzajúceho výslovne z obnoviteľných zdrojov. Osikové drevo je na výrobu zápaliek ideálne. Je vynikajúco spracovateľné, ľahko sa lúpe a štruktúra vlákien zaisťuje jeho požadovanú pevnosť. A to ešte zďaleka nekončíme!

Dlhé fajkové zápalky- detail

Bezpečnosť nadovšetko – pri zápalkách zvlášť!

Zápalky Soluxfire sú označené ako bezpečnostné – hravo spĺňajú všetky normy a podmienky tejto kategórie. Nikdy nemôže dôjsť k ich samovznieteniu – pravdepodobnosť vzniku neželaných škôd je tak nulová. Kvalitná zápalková hlavička pri škrtnutí nespôsobuje odlietavanie iskier a prskanie – dosvit je taktiež zanedbateľný. Hlavička zápalky po vyhorení ostáva kompaktná a netrúsi sa. Prvotriedne osikové drevo po zhorení zápalky drží pospolu a celkom sčernie – nikdy nebude tlieť! Balenie fajkových zápaliek Soluxfire je elegantné a zároveň ekonomické – každá krabička obsahuje 60 kusov výberových zápaliek. Ako bonus je na zadnej strane každej krabičky malý fajkový lexikón, kde sa o fajkách vždy dočítate niečo zaujímavé.

Zápalky Soluxfire si s ekológiou tykajú! Čo to znamená?

Fajkové zápalky sa hrdo pýšia veľmi cenným certifikátom FSC (angl. Forest Stewardship Council). Ide o ochrannú certifikačnú známku, ktorá zákazníkovi zaručuje, že produkt pochádza z veľmi citlivo obhospodarovaného lesa. Od roku 1993 sa tento medzinárodný certifikát udeľuje výrobkom z dreva, ktorého spracovanie a ťažba prebehli z pohľadu udržateľnosti lesa zodpovedne k životnému prostrediu. Aby danému výrobku mohol byť certifikát FSC udelený, musí spĺňať až 10 princípov a 56 kritérií. Kúpou našich fajkových zápaliek tak aj vy prispievate ku zvýšeniu biodiverzity lesov. A to už hádam stojí za to!

Rozsypané zápalky

Fajkové zápalky – za symbolické 1€!

Smokeshop.sk vám opäť raz ponúka výberový produkt za ľudovú cenu. Znamenité fajkové zápalky poľahky nájdete v kategórii Zapaľovače, podkategórii Zápalky – stačí pár klikov, a ste tam. Teraz máte jedinečnú možnosť vyskúšať, prečo tí najskúsenejší fajkári používajú fajkové zápalky práve z e-shopu Smokeshop.sk. Škrtnutie fajkovou zápalkou je pre majstrov chladného dymu rituál, na ktorý nedajú dopustiť – to máme dávno overené.