Fajky: Ako zapáliť fajku na tabak?

You are currently viewing Fajky: Ako zapáliť fajku na tabak?

Fajčenie fajky môže byť veľmi pomalá a napĺňajúca záležitosť. Množstvo začínajúcich fajčiarov si fajku naplní až príliš, čo môže spôsobiť upchatie fajky a nerovné horenie tabaku. Pre čisté a ukľudňujúce fajčenie by ste sa mali naučiť ako správne naplniť a zapáliť fajku.

Zapálenie tabakovej fajky

Vyberte si zápalky, či fajkový zapaľovač

Použite zápalku alebo fajkový zapaľovač. Fajkové zapaľovače sú špeciálne vyrobené pre tabakové fajky nemenia chuť tabaku. Ak použijete zápalku, zapáľte ju a nechajte ju pár sekúnd horieť, aby z nej vyprchala síra.

Buďte opatrný pri niektorých typoch zapaľovačov, ktoré nie sú špeciálne určené pre fajky. Niektorí milovníci fajok vám povedia, že takýto zapaľovač vie poškodiť alebo trochu zmeniť chuť tabaku vo fajke.

Obzvlášť sa vyhnite benzínovým typom zapaľovačov ako sú napríklad zapaľovače Zippo. Benzínové zapaľovače majú svojskú arómu a znehodnotia chuť aj vôňu tabaku.

Vykonajte „falošný plameň“

Spáľte vrchnú časť tabaku, ale nezapáľte ho ešte úplne. Držte plameň nad tabakom v bezpečnej vzdialenosti, aby sa nespálil. Zhlboka sa nadýchnite a vydychujte do fajky v opakujúcich sa intervaloch, ako keby ste bafkali. Plameňom hýbte dookola tabaku, aby ste ho celý zapálili.

Tento „falošný plameň“ vám tabak spáli len jemne, ale nezapáli ho.

Nevdychujte dym do pľúc. Bafkajte v kľude a jemne, aby ste sa vyhli silnému popáleniu jazyka. Fajkový tabak je chuťovo silnejší ako tabak používaný v cigaretách.

zapaľovanie fajky na tabak

Pokračujte v bafkaní a spaľovaní tabaku

Ak je už fajka poriadne zapálená, tento jav sa nazýva „pravý plameň“. Teraz ste pripravený sa usadiť a začať fajčiť. Pravidelne bafkajte, aby ste sa uistili, že fajka ostane zapálená. Akonáhle je tabak dobre rozpálený, tabak vo fajke by mal horieť približne 5-15 minút.

Dbajte na to, aby bol tabak vo fajke naložený rovnomerne a nebol príliš utlačený. Pokiaľ by ste ho príliš stačili, alebo by ste dali do fajky príliš veľa tabaku, vzduch by nemohol prúdiť a fajka by sa vám upchala.

Ak ste si dlhšiu dobu nepotiahli a tabak vám pohasína, jednoducho jemne fúknite do fajky a tabak sa znova rozhorí. Z fajky bude potom vychádzať jemný dym.

Ak je potrebné, zapáľte fajku znova

S veľkou pravdepodobnosťou si tabak vo fajke počas fajčenia pripálite niekoľko krát behom fajčenia. Krúžte fajkovým zapaľovačom či zápalkou po okraji fajky, aby sa vám tabak rozhorel rovnomerne.

Ak vám tabak vo fajke zhasne, mierne ho zatlačte, aby ste sa zbavili obhorených častí. Ak sa zbavíte obhorených častí, fajka vám bude lepšie horieť.

Naplnenie fajky tabakom

Začínajte s čistou a prázdnou fajkou

Na vyčistenie fajky najskôr potrebujete vyčistiť náustok čističom na fajky. Fajku otočte a vysypte všetok zbytkový tabak a popol do popolníka. Najvhodnejšie sú fajkové popolníky s korkovým štuplom o ktorý fajku jednoducho oklepete a fajka sa vám nepoškodí. Nakoniec fúknite do fajky, aby bola poriadne vyčistená a priechodná.

Zoberte si trochu tabaku

Rozostrite ho na čistý papier. Všetky zhluky porozdeľujte a uistite sa, že tabak nie je mokrý.

Ak je mokrý, nechajte ho rozostrený na papieri 10 minút až 1 hodinu, aby uschol.

fajčenie fajky na tabak

Naplňte kotlík

Všetok tabak, ktorý pretŕča natlačte do kotlíka. Pokračujte takto, až kým nebude kotlík naplnený do plna.

Zatlačte tabak v kotlíku zatláčatkom.

Kúpte si zatláčatko či napchávatko v špecializovaných predajniach s fajčiarskymi potrebami, či v ktoromkoľvek smokeshope alebo online. Tabak v kotlíku zatláčajte veľmi jemne.

  • Snažte sa nedotknúť tabaku rukami. Mastnota z vašich prstov a sila ktorou to robíte, by mohla zalepiť tabak.
  • Skontrolujte si množstvo tabaku. Ak má vaša fajka rovné boky, mala by byť naplnená do polovice. Ak má vaša fajka zahnuté boky, mala by byť naplnená do 3/4.
  • Priložte si fajku k ústam. Zhlboka potiahnite z fajky. Ak je zložité z fajky potiahnuť, znamená to, že je fajka natesno naplnená. Tabak by mal byť skôr jemný a pružný ako ťažký, keď si napĺňate fajku.
  • Postupne pridávajte malé časti tabaku, dokým nebude fajka mierne preplnená. Zatlačte tabak do kotlíku trochu silnejšie ako ste robili predtým. Stále ale buďte jemný.
  • Znovu potiahnite z fajky. Pravdepodobne budete musieť potiahnuť silnejšie než minule. Každopádne, cez fajku by mal ísť stále vzduch. Ak z fajky nepôjde vzduch, fajku máte moc natesno naplnenú. Začnite odznova.
  • Znovu pridajte trochu tabaku do fajky. Jemne ho zatlačte zatláčatkom. Teraz by ste mali mať perfektne naplnenú fajku, ktorá je pripravená na zapálenie.

Príprava na fajčenie

Kúpte si fajku. Ak s fajčením len začínate, odporúčame vám kúpiť si fajku vyrobenú z kukuričného klasu. Fajky fúkané zo skla sú známe pre fajčenie marihuany a iné netabakové výrobky.

Fajčite s rešpektom. Fajčenie fajky môže znečistiť vzduch vo interiéri a môže do vzduchu vypúšťať škodlivé látky, podobne ako cigarety, či cigary. Ak si zapaľujete fajku, zapaľujte si ju minimálne 9 až viac metrov od ľudí, ak je to možné. Ak vonku fúka, zapáľte si fajku vnútri a choďte ju fajčiť von.

Dajte si načas. Vychutnajte si fajčenie. Pohodlne sa usaďte napríklad na terase či v altánku na záhrade a oddychujte.