Ako fajčiť fajku namiesto cigariet?

You are currently viewing Ako fajčiť fajku namiesto cigariet?

Pýtate sa prečo a ako fajčiť fajku namiesto cigariet? Fajky sú zábavné, vyzývavé a rozhodne ich okolie prijíma lepšie ako cigarety. Fajky navyše nespôsobujú rakovinu pľúc tak rýchlo ako cigarety, i keď môžu spôsobiť rakovinu ústnej dutiny.

Fajky sú pre fajčiara pomalou degustáciou lahodného dymu. Na rozdiel od rýchleho fajčenia cigariet, s fajkou sa môžete pohodlne usadiť a vychutnávať si ju aj hodinu. V závislosti od techniky a od toho, aký druh tabaku používate, je nikotínový pôžitok silnejší ako ten z cigariet. Fajka vás nebude zadúšať a nútiť kašľať, pretože do pľúc neinhalujete dym. Keďže je fajčenie fajky o dosť pomalšie a intenzívnejšie, nebudete cítiť potrebu ju fajčiť tak často. Ak už fajčíte cigarety, ale zaujímajú vás aj fajky, tento článok je napísaný práve pre vás.

Ako fajčiť fajku v niekoľkých krokoch

Kúpte si fajku na tabak

Nekupujte si hneď tú najlepšiu fajku, akú si môžete dovoliť. Už za 40 € zoženiete dobrú začiatočnícku fajku v akomkoľvek smokeshope, ktorý predáva tabakové fajky. Taktiež si ju môžete kúpiť aj online. Nekupujte si fajku v trafike, pretože tie sa na fajkový tabak nešpecializujú. Hľadajte fajku, ktorá je vyrobená z briarového dreva (tvrdé, tmavé drevo), alebo z morskej peny (biely kameň). Väčšina tabakových fajok je vyrobená z briarového dreva a to je na výrobu fajok veľmi vhodný materiál. Nekupujte si fajku, ktorá je vyrobená z kovu, keramiky alebo z iných materiálov s výnimkou briaru a morskej peny. Ak je to možné, poraďte sa s predavačom o tom, aká by vaša prvá fajka mala byť.

Vyberte si tabak

Ak sa predavačovi zveríte, že si kupujete svoju prvú fajku, pravdepodobne vám ponúkne aromatické tabakové zmesi. Priznajte, že ste fajčiar cigariet, inak si svoju fajku nevychutnáte. Aromatické tabakové zmesi chutia veľmi slabo. Zatiaľ čo pre nefajčiarov voňajú pekne, ak ste vy zvyknutý na cigarety, nemali by ste z takéhoto tabaku ten správny pôžitok. Namiesto tohto by ste si mali kúpiť zmes v Anglickom štýle alebo niečo na štýl Škandinávskeho tabaku. Vyskúšajte Dunhill 965, Amphora alebo Plumcake. „Anglický“ je to kľúčové slovo. Vyhnite sa tabaku, ktorý bude celý čierny, lebo tento tabak je väčšinou príliš sladký. Hľadajte čierno-zlatý fajkový tabak.

Ako fajčiť fajku - Fajkový tabak

Zaobstarajte si čistič fajok a napchávatko (výstružník)

Čistič fajok používajte vždy keď dofajčíte, inak sa vám vo vnútri fajky budú usadzovať nečistoty a fajka potom chutí príšerne. Občas použite čistič aj v polovici fajčenia fajky, aby ste odstránili vodu, ktorá v nej kondenzuje. Fajkové napchávatká (výstružníky) sú dobré na utláčanie tabaku, ale väčšinou sa používajú na odstránenie zvyškového tabaku po fajčení.

Pripravte svoju fajku na fajčenie

Fajku dajte nad umývadlo alebo na rovný povrch a zoberte si štipku tabaku. Vezmite dávku tabaku, ktorá naplní celú fajku. Vložte tabak do kotlíka a stlačte ho dolu tak o 1/3 pôvodnej veľkosti. Naložte do fajky ďalšiu vrstvu tabaku, ale tento krát zatlačte silnejšie. A potom ešte raz. Ide o to, aby ste mali jemne zatlačenú spodnú časť, stredne zatlačenú strednú časť a poriadne zatlačenú vrchnú časť. Každý krát naplňte celý kotol fajky. Ak ho naplníte 3 krát, mali by ste mať fajku na 3/4 plnú a tak to má byť.

Ako fajčiť fajku - nakladanie fajkového tabaku do fajky

Zapáľte fajku

Môžete si kúpiť jeden z ozdobných zapaľovačov na fajky, alebo fajkové zápalky. Nepoužívajte Zippo zapaľovače, fajka bude chutiť ako benzín. Aby ste zapálili fajku, držte zapaľovač otočený do boku nad fajkou a zapáľte. Potom bafkajte a dym prevaľujte len v ústach. Neinhalujte ho! Baff baff baff, vydýchnite dym.

Ako fajčiť fajku - zapaľovanie fajky

Po zapálení nefajčite rýchlo

Fajčite pomaly. Neinhalujte dym, len ho držte v ústach a pomaly ho vyfukujte. Medzi každým pofajčením chvíľu počkajte, aby ste si nespálili jazyk. Fajčite až kým nebude fajka teplá.

Potom ako ju zapálite môžete oddychovať s drinkom

Budete musieť bafkať každých 10-20 sekúnd, aby vám fajka nezhasla. Ak vám zhasne, nebojte sa, môžete ju znova zapáliť. Toto je jedna z dobrých vecí na fajke, znovu zapálenie bez toho, aby fajka chutila zle.

Ako fajčiť fajku - fajka a vhodný nápoj

Fajčite dokým máte tabak, alebo si odložte na neskôr

Je to na vás. Ak si sadnete a vyfajčíte celú fajku, budete mať nikotínový žitok ako z niekoľkých cigariet. Fajky môžu chutiť tak dobre ako niektoré cigary a môžu byť lacné a praktické ako cigarety, ak sú použité správne.

Ako fajčiť fajku - spálený tabak vo fajke

Veríme, že sme vám týmto článkom plnohodnotne odpovedali na otázku ako fajčiť fajku. Sledujte náš blog a staňte sa fajkovým mágom.