Fajkový set pre začiatočníka: Čo v ňom nesmie chýbať?

You are currently viewing Fajkový set pre začiatočníka: Čo v ňom nesmie chýbať?

Fajkový set je praktický štartovací balíček pre začiatočníkov vo fajkovom svete. K správnemu zážitku nestačí len fajka a tabak. Nezaobídete sa ani bez príslušenstva na čistenie, či špeciálneho fajkového zapaľovača. Či už hľadáte set ako darček, alebo je to priamo pre vás, uistite sa, že máte všetko potrebné. Akú výbavu začiatočník potrebuje?

Príslušenstvo ku fajke bez ktorého to nepôjde

Príslušenstvo ku fajke ktoré si pred fajčením treba pripraviť, je v prvom rade vhodný zapaľovač. Bežným zapaľovačom si možno zapálite tiež, ale riskujete popáleniny na prstoch, ako aj nerovnomerne horiaci tabak. Pre fajky sa vyrábajú bezpečnostné zapaľovače s tryskou na boku, vďaka čomu sa môžu používať naklonené. Rozpaľujú rovnomerne a efektívne a v bezpečí sú aj ruky používateľa. Fajkový príbor je ďalšou nevyhnutnou súčasťou výbavy.

Fajka na tabak a príslušenstvo k nej: tabak, puzdro, príbor

Používa sa pri pri nakladaní tabaku, či pre kontrolu intenzity horenia pri fajčení. Vďaka tyčinke, ktorá je jeho súčasťou sa fajka prevzdušní, ak sa počas fajčenia ucpe. K čisteniu sa hodí aj zásoba čistiacich tyčiniek. Zvyšky spáleného tabaku a dechtu nepríjemne ovplyvňujú chuť tabaku a škodia zdraviu. Preto by údržba po každom použití mala byť prioritou. Dôležitou položkou je aj zásoba uhlíkových filtrov, ktoré zjemňujú chuť, ale zároveň zabraňujú preniku priveľkého množstva škodlivín do pľúc.

Fajkový tabak – aký vám bude chutiť?

Fajkový tabak sa vyrába vo všemožných kategóriách. Líši sa si silou, príchuťou, vlhkosťou, aj rôznymi typmi rezov. Nájsť si ten dokonalý pre vás, bude určite chcieť veľa pokusov, degustovania a učenia sa. A práve to je na fajčení fajky ta najlepšia časť. Objavovanie, ochutnávanie, dobrodružstvo….
Pôžitkárske fajčenie si vyžaduje čas a sústredenie.

Fajka na tabak a príslušenstvo k nej: tabak, puzdro, príbor

Pre začiatočníkov je rozhodne najlepšie siahnuť po jemných tabakoch s krémovými a ovocnými podtónmi. Pri výbere môžu byť nápomocné recenzie iných užívateľov na internete. Ak budete kupovať už vystavaný darčekový set z obchodu, väčšinou tam už vhodný tabak bude pripravený. Rozhodne je však najlepšie riadiť sa vlastnými chuťami a preferenciami, keďže prvý dojem môže byť kľúčový.

Puzdro na fajku nie je len štýlový doplnok

Puzdro na fajku plní dôležitú funkciu ochrany pred poškodením pri nepoužívaní, alebo prenášaní. Správne skladovanie fajky a príslušenstva zaručí jeho dlhú životnosť. Ak so svojím fajčiarskym náčiním plánujete cestovať, najviac vám poslúži kožené puzdro, ktoré ľahko zmestíte do batožiny. V prípade, že si tento pôžitok vychutnávate iba doma, môžete využiť drevenú ozdobnú krabicu, ktorá bude aj pekným doplnkom do interiéru. Alternatívnym riešením môže byť aj fajkový stojan na vystavenie fajky na poličke, alebo vo vitríne.