Dá sa užiť fajčenie fajky ešte viac?

You are currently viewing Dá sa užiť fajčenie fajky ešte viac?

Fajčenie fajky je relax a pôžitok v jednom. Existuje mnoho spôsobov, ako sa dá táto chvíľa ešte viac spríjemniť, preto vám prinášame zopár inšpirácií.

Ten pocit, keď sa plameň dotkne vášho obľúbeného tabaku, v čerstvo naloženej fajke…

To jemné „zapraskanie“ pri prvých potiahnutiach, kedy sa voňavý dym začne rozliehať vašim okolím. Vari môže byť tento moment ešte čarovnejší?

Nepoužívajte iba jednu fajku

Pokiaľ chcete, aby mal váš pôžitok všetky plnohodnotné kvality, je dôležité fajky na tabak striedať. Fajkový gurmáni odporúčajú nechať fajku po jej použití „oddýchnuť“ aspoň na jeden týždeň. Je to kvôli nežiaducej vlhkosti, ktorá pri fajčení vo fajke vzniká.

Keď necháte fajku na čas odstáť, prebytočná vlhkosť sa pomaly odparí. Pokiaľ tak neurobíte, absorbovaná vlhkosť sa bude vo fajke hromadiť a znehodnotí ju. Čím častejšie si chcete dopriať pôžitok z fajčenia fajkového tabaku, tým väčším množstvom fajok by ste mali disponovať.

Fajky čistite pravidelne

Pravidelné čistenie je tá druhá najdôležitejšia zásada. Jednoducho niet nad to, keď si naložíte chutnú tabakovú zmes do starostlivo vyčistenej oddýchnutej fajky.

Fajčenie fajky a med idú dokopy.

Experimentujte s chuťami

Tisíc ľudí, tisíc chutí a tak je to aj s tabakmi. Nebojte sa skúšať a spoznávať nové chute. Pokiaľ vás napríklad jeden fajkový tabak štípe, ale zároveň vám veľmi chutí, vyskúšajte ho zmiešať s iným druhom tabaku. Variácie v tomto smere majú priam nekonečné možnosti, tak prečo sa obmedzovať?

Miesto a atmosféra

Vybrať si tú správnu fajku s dobre namiešaným tabakom je tak trochu alchýmia, no nie je to všetko. Fajčenie fajky je o správnom načasovaní. Nie je to ako keď vám ide autobus a vy si rýchlo zapaľujete cigaretu, len aby ste sa opojili aspoň pár šlukmi predtým, než nastúpite. Fajčenie fajky vyžaduje pokoj. Príjemné miesto s dobrou atmosférou je v tomto prípade taktiež dôležité. Dobrý rituál = dobrý pôžitok.

Takže pokiaľ už máte všetko potrebné k vychutnaniu si dobrého fajkového tabaku, uvoľnite sa a bafkajte čo vám hrdlo ráči. A keby ste tým náhodou niekoho nadchli, pokojne mu poskytnite tieto rady, napr. zdieľaním tohto článku.

Článok pre vás pripravil: Tibor Kabatt