Najlepší tabak do fajky? Ukázať prstom iba na jeden sa jednoducho nedá!

  • Post published:14. júna 2022
  • Post category:Fajkový tabak
  • Reading time:7 min. čítania
You are currently viewing Najlepší tabak do fajky? Ukázať prstom iba na jeden sa jednoducho nedá!

Najlepší tabak do fajky je …! Nahradiť tri bodky na konci tejto vety jediným názvom, druhom či značkou tabaku je fakt nemožné. Púšťať sa do hľadania a snažiť sa nájsť v mori fajkových tabakov ten, ktorý by sa dal označiť ako No. 1. nemá vôbec zmysel.

Pýtate sa prečo? Pretože táto otázka spadá do kategórie tých, na ktoré odpoveď jednoducho neexistuje. Že stále nerozumiete? Skúsme to teda inak a pomôžme si malým prirovnaním. S tabakom je to ako so ženskou krásou. Bezpochyby sa zhodneme na tom, že naše dievčatá sú šarmantné, očarujúce a švárne. Ako z nich teda vybrať jednu, ktorá by sa páčila všetkým? Tušíte správne – nejde to! Každá z nich má užší či širší okruh obdivovateľov, pre ktorých je práve ona tou naj. A presne takto to funguje aj s fajkovým tabakom. Každému fajčiarovi chutí niečo iné a za najlepší tabak na svete považuje ten, ktorý má vo svojej fajke. Je to logické, inak by ho asi nefajčil.

Fajka na tabak z briaru, fajkový tabak a drink rozložené na stole s ľanovým obrusom

Každý fajkový tabak má svojich skalných! Ako si vybrať ten správny?

Kritérií pre výber čo najvhodnejšej tabakovej zmesi pre konkrétny typ fajčiara je skutočne veľa. Asi najzákladnejším meradlom príhodnosti fajkového tabaku je to, či ho bude fajčiť začiatočník alebo skúsený aostrieľaný znalec chladného dymu. Je úplne prirodzené, že každý z týchto dvoch fajčiarov má na fajkový tabak diametrálne rozdielne nároky. Požiadavky a očakávania začínajúceho fajkára sa nachádzajú niekde celkom inde ako potreby zbehlého a podkutého tabakového fajnšmekra. Pre nováčika sa viac hodí slabšia a jemnejšia tabaková zmes s nižším obsahom nikotínu so sladkou či ľahkou ovocnou príchuťou. Silnejší – chuťovo výrazný, údený, zemitý či korenistý tabak bez pridanej arómy pasuje zas do fajky trénovanejšieho fajčiara.

Ktorý fajkový tabak vyhovuje debutantom? Tu je pár našich odporúčaní!

Fajkový tabak Mac Baren Mixture Scottish Blend

Fajkový tabak Mac Baren Mixture Scottish Blend je slabší, jemnejší a ľahko aromatizovaný tabak s lahodnou vôňou a chuťou medu, whisky a sušených sliviek. Na delikátnosti mu pridáva jeho mierne zemitý orechový nádych a príjemné podtón citrusového ovocia. Je to ručne vyrábaná škótska zmes pozostávajúca zo zrelej Virginie, zlatohnedého Burley, Cavendishu a korenistého Kentucky. Tabak je rezaný štýlom loose cut a mixture (zmes tabakov) – jeho hrubšie kúsky sú ideálne na pokojné a pomalé fajčenie. Mac Baren Mixture Scottish Blend je určený na každodenné fajčenie – ako svoj prvý tabak si ho volí obrovské množstvo začiatočníkov. Skúsenejší fajkári ho zas zvyknú často používať pri zafajčovaní svojich nových drevených fajok na tabak. Mac Baren Mixture Scottish Blend je skutočne výnimočný – jeho osobitosť je v kruhu fajkárov veľmi dobre známa!

Fajkové tabaky Savinelli Aroma a Stanislaw Balkan Latakia

Fajkový tabak Savinelli Aroma

Fajkový tabak Savinelli Aroma je mierne sladká zmes jemného Black Cavendishu a tmavej Virginie. Jeho likérová príchuť zakončená bourbonovou vanilkou a vôňa mandlí z neho robia skvelého partnera pre každého začiatočníka. Rezaný je štýlom ribbon a pri fajčení zanecháva v miestnosti veľmi príjemnú arómu. Chuťové poháriky každého milovníka ľahkého a dezertného tabaku si určite prídu na svoje!

Najlepší tabak do fajky pre profíkov? Nasledujúce tipy máme v talóne pre zrelých fajkárov!

Fajkový tabak Gawith Hoggarth Happy Bogie Twist

Fajkový tabak Gawith Hoggarth Happy Bogie Twist sa vyznačuje výraznou silou a vysokým obsahom nikotínu. Tabak je vyrobený štandardným otáčavým procesom z tmavých a údených obalových listov s pridaním malého množstva na vzduchu sušených listov typu Indian. Tvorí ho čistá Virginia bez akejkoľvek príchute, ktorá je rezaná štýlom rope (v tvare lana) – dym tabaku je zvlášť hutný, konzistentný a bohatý. Chuť tabaku je plná a jeho aróma v miestnosti tolerovateľná. Gawith Hoggarth Happy Bogie Twist vyhovuje najmä skutočným znalcom tabaku a skúseným fajkárskym gurmánom.

Fajkové tabaky Gawith a Hoggarth Happy Bogie Twist a Mac Baren

Fajkový tabak Stanislaw Balkan Latakia

Fajkový tabak Stanislaw Balkan Latakia jednoznačne patrí medzi najobľúbenejšie a najžiadanejšie tabakové zmesi – značne vyhľadávaný je hlavne zo strany náročných a podkutých fajkárov. Jedná sa o tmavšiu, stredne silnú až silnú zmes Latakie, Kentucky, Virginie a orientálneho Perique. Tabak má príjemne sladkastú a zaúdenú vôňu – jeho chuť je zemitá s orieškovým podtónom a mäkkým orientálnym dozvukom. Tabak Stanislaw Balkan Latakia je spracovaný kyprým rezom – fajku nadmerne neprepaľuje a vytvára len minimálne množstvo močky. Dym tohto tabaku je výrazne plný, sýty a hustý. Stanislaw Balkan Latakia nie je aromatizovaný, preto počas fajčenia vyniká jeho vlastná – naturálna chuť. V miestnosti vytvára veľmi výraznú a silnú arómu podľa ktorej je ľahko identifikovateľný a rozpoznateľný. Fajkový tabak Stanislaw Balkan Latakia si vzhľadom k jeho intenzite dokážu skutočne naplno užiť a vychutnať naozaj len tí najskúsenejší fajčiari. A čo vy? Máte odvahu vyskúšať tohto tabakového Herkula?